Emocuc

Autor: Ondrej Zlatohlávek | 5.8.2011 o 20:47 | (upravené 13.11.2011 o 1:39) Karma článku: 6,01 | Prečítané:  1145x

Priemerný človek má pravidelný denný dosah na emócie reálne povedzme 15-tich ľudí.. niekto troch, niekto 30-tich.. keď má niekto zodpovednú funkciu, určite ešte viac.. ľudia chcú mať prirodzene veľký ´dosah´ na ostatných.. Myšlienky a nimi vyvolané emócie sú komodita.. zdá sa, že čím hromadnejšia emócia, tým hodnotnejšia.. To čo tu teraz predvádzam ja, je to isté.. snažím sa upútať viac pozornosti a tým vyvolaných emócii, ako si réalne na PN-ke ´zaslúžim´.. trčím zavretý sám doma a pre dnešok sa musim uspokojiť s počtom prečítaní blogu.. tiež som taký emocuc..

je mnoho druhov emocucov.. každý sa zameriava na určitý druh emócii.. keď niekto dlhodobo vnútorne túži po ocenení za to, že niečo pekné nakreslil, je vysoká pravdepodobnosť,že sa z neho stane maliar.. keď niekto túži byť ocenený za to, ako pekne tancuje, bude nakoniec tanečník.. netvrdím, že sa uživia... :) zdravý inteligebtný človek spraví všetko pre to, aby získal toľko emócií, koľko mu jeho možnosti a schopnosti dovolia navstrebať.. maliar chŕli obrazy jeden za druhým a túži po daľších výstavách..prečo sa tanečník sa príhlási do súťaže? prečo nie.. ale čo ak si niekto navykol čerpať negatívne emócie? ak je tento človek ´šikovný´,  tiež si začne vytvárať podmienky.. môže to skončiť násilím v rodine alebo holokaustom.. a to už zdravé nieje.. je aj mnoho neškodných negatívnych emocucov.. asi každý z nás má vo svojom okruhu nejakého.. prídu, niečim Vás rozhodia.. keď sa začnete rozčulovať, stoja pri Vás a hlúpo sa usmievajú.. keď im je málo, prillievajú vody do ohňa, a takto nasávajú.. nezvyknem sledovať noviny, aby som si nezahlcoval myseľ prakticky zbytočnými informáciami.. no na PN-ke sa tomu človek úplne nevyhne.. dnes po sledovaní správ od 19,00 do 20,30 som mal pocit, že celý svet je jedna veľká negatívna emócia.. ráno som dočítal krásnu knihu, po obede sa pritúlil s priateľkou a zdriemol si.. potom sme hrali pexeso a potom tie správy. Nech mi nikto nevraví, že človek má každý deň stráviť hodinu nasávaním negatívnych emócií na to, aby bol v obraze..dávajme si pozor aké zloženie má náš emotivny jedálny lístok.. verím, že každý, by si mal starostlivo vyberať, komu svoje emócie venuje a akú polaritu vlastne majú..

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Idem sa vycikať

Ten nešťastný islam domotal Slováčikov, debatujeme o ňom do omrzenia v čase robotizácie a editovania ľudského genómu, v čase, keď máme šance aj na lepšiu budúcnosť.

DOMOV

Poliaci a Švédi čistia Európu od slovenských zbraní

Poliaci rozbili gang pašujúci slovenské zbrane, Švédi na prípade pracujú.


Už ste čítali?