s.u.n.

Autor: Ondrej Zlatohlávek | 3.8.2011 o 22:33 | (upravené 14.11.2011 o 18:47) Karma článku: 5,20 | Prečítané:  1159x

Prednedávnom sme s Blaisem našli na povale starú truhlicu. Bolo v nej veľa starých a zaujímavých vecí. Upútal nás denník mojej praprababky. Vďaka nemu sme nadobudli pocit, že ľudstvo je zrejme nepoučiteľné a opakovane dovolí vládnuť rovnakému typu ľudí. Sú to tí, pre ktorých je najvyššou hodnotou ich vlastné osobné víťazstvo na úkor konštruktívnosti a myslenia na spoločné dobro ľudstva a Zeme. Práve preto sa väčšinou deje presný opak toho, čo je rozumne navrhované tými, ktorí sa nestarajú výhradne o svoj kariérny postup a nedychtia po moci. Je to už vyše 130 rokov, čo Slnko demonštrovalo svoju moc. Tí, ktorí prežili, sa spamätávajú rýchlo. Píše sa rok 2149. Teraz je už všetkým zrejmé, že naša najbližšia hviezda musela dať ľudstvu time-out, aby ho zachránila pred sebou samým..

Poslední traja králi ľudstva očakávajú priameho vyslanca Boha. Čakajú na jeho návrat, ktorý ohlasoval aj sám Ježiš. Vravel, že sa vráti na konci veku. Vek rýb sa končí o tri roky a všetci sú vo vytržení. Hovoriť o Ježišovi sa z úcty nesmie, napriek tomu, že na základe jeho tvrdení stavajú mocní našej doby svoju filozofiu. Pravda hlásaná médiami nám smrdí ako zvratky. Vraj do Slnka sa tiež nedá pozerať. Je to Boh, ktorý nás vidí, no my ho z jeho vôle nemôžeme a nemáme pozorovať. Keď sa o to snažíme, škodí nám to. Preto sa o ňom nesmie ani hovoriť.

S Blaisom sme vyrástli na miestach, ktoré sa v starých časoch nazývali Slovensko. Máme to šťastie, že naši rodičia unikli veľkej propagande a zachovali si neoportunistické názory, ktorými disponujeme aj my. Slovensko vraj patrilo ku krajinám, kde bola pravda očistená zlom v podobe režimu, ako je tento náš súčasný. Aj preto v ňom ešte zostali ľudia, ktorí si aspoň ústnym podaním dokážu svoju pravdu medzi sebou udržiavať. Pojítko so starými pravdami nám postupne odhaľoval aj praprababkin denník. Boh sa vraj skrýva nie preto, že by nám to škodilo, keď ho vidíme. Je to preto, aby sme sa mohli slobodne rozhodnúť, či v neho uveríme. Zároveň si tým ponecháva právo odpustiť nám, ak to tak necítime. Viera je však niečo také vznešené, že je spravodlivé, aby tí, čo si nedajú námahu hľadať ju, zostali bez nej. Je dosť svetla pre toho, kto chce veriť, a dosť tmy pre toho, kto veriť nechce. Cez prizmu týchto myšlienok pozeráme na súčasné politické dianie.

Jeden z posledných kráľov je americký bankový magnát. Ľudom Euroafriky máva ďalší tučný beloch. Rusko a Čínu zastupuje asi najkrajšia kráľovná všetkých čias. Všetci oplývajú bohatstvom, ktoré im zaisťuje neoblomné zdravie aj vo veľmi vysokom veku. Snažíme sa s Blaisom čítať medzi riadkami. Všetci traja vlastnia a ovládajú média na svojich pieskoviskách a neváhajú štvať ľudí proti sebe za vidinou zisku a zisku zo zisku. Naučili nás neznášanlivosti a sebectvu, a teraz proti nám používajú formičky, ktorými sme boli formovaní. Aj keď im to nikto nedokáže, neustále sa nám vyhrážajú. Ak nebudeme robiť to, čo kážu, prídu zlí ľudia z Ameriky alebo Číny a zoberú nám domovy, autá a holovízory, v ktorých nám to dookola opakujú.

Všetkým Američanom implantovali pod kožu ´identifikačné´ čipy. Ako sa neskôr ukázalo, čipy dokázali oveľa viac. Európa mala to šťastie, že sa ľudia proti podobným snahám vzbúrili. Vďaka odhalenému podvodu môžeme spolu s Blaisom takto uvažovať a ešte nám nevykopli dvere federálni vykonatelia. Ľuďom sa síce s čipmi nežije zle, no nežijú pravdu a slovo ´súkromie´ u nich stratilo svoj zmysel. Všetci - s čipmi či bez nich - žijeme vlastne podsunutý sen z holovízie. Podsunuté drogy, ktoré sú síce mimo zákon, no sú k dispozícii na každom rohu. Podsunuté mozgové štepy ako módny doplnok. Ako je to možné? V holovízii nám ukazujú úspešných a krásnych ľudí, aby sme boli frustrovaní z toho, že my takí nikdy nebudeme. Aby sme boli zlostní, aby nám prerušili a utajili náš kontakt zo zemou. Aby sme nevideli svoju výnimočnosť..

Píše sa rok 2153. Každý z posledných kráľov si vybral ďalších dvoch mocných z vlastných radov. Každý kontinent má svojich troch kráľov očakávajúcich svojho spasiteľa-záchrancu. Samozrejme, dočkali sa všetci, navyše v priamom prenose.

Píše sa rok 2174. Média v každej z mocností vyzdvihujú svojho spasiteľa a označujú ostatných dvoch za podvrh. Ťažko možno vôbec veriť v toho nášho záchrancu, už len preto, že nemáme na výber. Ostatným je ľahko veriť, keď nenašli pred rokmi onú praprababkinu truhlicu. V súčasnosti má svet troch božích synov a každý z nich v holovízii predvádza svoju nadľudskú moc. Všetko sú to iba špeciálne efekty, za ktorými stoja deviati najmocnejší muži sveta. Oni sú skutoční. Čo je vlastne motiváciou ich konania? Pokiaľ človek nenájde pochopenie a úctu k sebe samému vo svojom vnútri, bude ju hľadať v očiach druhých. Bude používať všetku svoju dosiahnutú moc k manipulácii slobodnej vôle iných, aby si dokázal a aspoň na chvíľu sa opojil vlastnou výnimočnosťou. Túžba opakovať, až zvečniť tento pocit je ako liať vodu do vyschnutej studne. Pozícia moci skôr či neskôr zmení každého. Závislosť na moci sa vytvára a rastie od prvej dávky. Je rozdiel, komu dáme do ruky nôž. Či dobrému a poctivému rezbárovi, či človeku bažiacemu po rešpekte a moci. Takýto človek je stále v súťaži so svojím okolím, a tým sa od neho odrezáva. Odrezáva sa od prírody, aj od vlastnej súdnosti. Rozpor spoločnosti, ktorý nám je  podsúvaný, žili zrejme ľudia aj v minulosti. Ďalšie a ďalšie generácie sú stále podobnejšie tomu, čo vidia v holovízii. Teraz môže ľudstvo sledovať manifestáciu maximálnej manipulácie ľudstva hneď v troch verziách. Každá strana je presvedčená o svojej pravde a snaží sa vystupovať z pozície božej moci na úkor iných. Všetci veria, že oni sú tí, ktorým Boh musí žehnať.

Píše sa rok 2180. Šepká sa, že medzi ľuďmi chodí človek, ktorý koná zázraky.

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Polovojenská organizácia pýta peniaze na domobranu, končia na súkromnom účte

Výzvou na posielanie finančných príspevkov sa už zaoberá polícia.

KOMENTÁRE

Zmizne dôkaz o krytí Bašternáka?

Inšpekcia koná, akoby kryla ľudí, ktorí vlani zmarili raziu u developera.


Už ste čítali?