prečo sa ľudia trápia..

Autor: Ondrej Zlatohlávek | 6.7.2011 o 22:47 | (upravené 13.11.2011 o 1:23) Karma článku: 5,63 | Prečítané:  689x

rozpozná dobrý človek pravdu, keď ju počuje..? kde je hranica medzi dobrom a zlom..? kde sa to láme..? konáme zlo iba vtedy, keď porušujeme svetské zákony, alebo platí, že nevedomosť ospravedlňuje..? s čím na srdci zaspáva obchodník s bielym mäsom..? pre mnohých stredoeurópanov je moderné bičovať svoje kultúrne dedičstvo, ktoré nahradil nový finančný systém.. v ňom naštastie nemôžeme ľudí mučiť verejne, tak chodime húfne do kina na SAW VII a podobné lahôdky intelektuálnej stoky.. niekoho bavý vychovávať z ľudí nebezpečné zvieratá.. no čo keď už nebude mať kto udržiavať poriadok..? čo potom s ľuďmi, ktorí sú plní násilia, agresivity, nevzdelaný, nedocenení, ktorým bolo tak veľa odoprete.. začne opäť platiť právo silnejšieho? pokiaľ sa ľudia nenaučia sami držať na uzde, môžeme to tu rovno zabaliť.. úplne by stačilo, ak by každý ovládal aspoň sám seba..

..je v dnešnej dobe horšie, keď ťa učia, žiť, zabávať sa a byť sebecký iba do tej miery, aby si tým neškodil nikomu inému, alebo nerešpektovať starších, a tým zosmiešniť-spochybniť rodové múdrosti.. ako to nám mladým systematicky vlievajú do hláv.. áno.. človek sa potom vyvíja rýchlejšie.. ale kam sa tak strašne ponáhľame, keď ani poriadne nepoznáme cieľ..? prečo chce káždý vládnuť, no nikto nechce slúžiť.. opakujem sa, že nie som súčasťou žiadnej cirkvi, no pokiaľ sa mám na vec pozrieť odosobnene, je lepšie pre človeka, aby bol závislý na ´oplátke´ a modlil sa za svojich neprajníkov, ako by bol závislý na intrigách a z určitej sumy dával bokom mnoho na svoj značkový outfeet.. človek môže byť závislý takmer od čohokoľvek.. trebárs nadriadený závislý od svojej štipky moci.. boháči od svojho nedotknuteľného ega.. umelci ztýraní túžbou tvoriť.. je lepšie kontemplovať a cibriť si svedomie, alebo pozerať šeherevázu a otupievať..?

myslím, že v dnešnej dobe, kedy je každý z nás otrokom finančných inštitúcii a médií, je pre dobro jednotlivca osvojiť si aspoň hodnoty toho starého finančného systému.. ten sa, vďakabohu, vystaval na príklade neslýchanej krutosti, vykonanej na nevinnom človeku.. v drsnej dobe každodenného ´spravodlivého´verejného mučenia prišiel s prevratnou myšlienkou..! tvrdil, že to ma celé zmysel, iba ak sa všetci ľudia budú navzájom milovať a odpúštať si..vravel že nás má boh rád v zmysle, akom mám napríklad ja, rád svoje kvetiny na okne.. polievam ich, utieram im lístky, kyprím im zem..cítim za ne zodpovednosť aj keď ma nemôžu vidieť, počuť ani podakovať.. odmenou mi je sledovať zázrak života.. dobro je prirodzene v každom človeku keď sa narodí.. Ježiš poukazoval na to, že bdelí sen vtedajšej spoločnosti bol krutý a nespravodlivý..  samozrejme, že ho za to verejne umučili ako každého iného, kto bol nepohodlný vtedajšej hornej vrstve.. odkaz tohto človeka dokáže aspoň na okamih vzbudiť v čistom srdci súcit, ktorý nám dá silu to zlé zo seba hodiť psom.. odosobniť sa a aspoň na chvíľu sa stať súčasťou niečoho väčšieho.. kým sa opäť zobudíme a podsunutý softvér sa v naších hlavách rozbehne.. človek je opäť stredobodom vesmíru..

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Polovojenská organizácia pýta peniaze na domobranu, končia na súkromnom účte

Výzvou na posielanie finančných príspevkov sa už zaoberá polícia.

KOMENTÁRE

Zmizne dôkaz o krytí Bašternáka?

Inšpekcia koná, akoby kryla ľudí, ktorí vlani zmarili raziu u developera.


Už ste čítali?